نرم افزار حسابداری بیمه

نرم‌افزار حسابداری کاوش تمام نیازهای شما را جهت محاسبه سود و زیان دفتر نمایندگی/ کارگزاری، محاسبه کارمزد بازاریاب‌ها، امکان تشخیص پایان اعتبار بیمه نامه‌ها، امکان ثبت اقساط بیمه‌نامه‌ها، امکان ثبت درآمدهای دفتر و… را در قالب یک نرم‌افزار جامع با سهولت هرچه تمام‌تر میسر می‌سازد.

از این رو مجموعه کاوش فردا طیف متنوعی از نرم افزارهای حسابداری کاربردی را عرضه می‌کند که شما می‌توانید متناسب با نیاز خود آنچه بهتر است را تهیه کنید.

عکس نرم افزار حسابداری بیمه

چرا نرم افزار کاوش را خریداری کنیم؟

با نرم افزار حسابداری بیمه کاوش به راحتی تمامی محاسبات موردنیازتان را انجام داده و تمامی داده‌های مهم را زیر نظر داشته باشید. 

پر فروش ترین بیمه نامه

آیا می‌خواهید، در بازه‌های زمانی مختلف از میزان هزینه‌ها و سود و زیان خود آگاه شوید؟

سررسید اقساط و بیمه نامه

نرم افزار تاریخ سررسید اقساط و اتمام بیمه نامه ها را به شما اطلاع داده تا در صورت تمایل به بیمه گزاران خود پیام یادآوری SMS کنید.

بازاریابان

گردش حساب بازاریابان خود را راحت مشاهده کنید و فعال ترین بازاریاب خود را بشناسید.

سود و زیان

در بازه های زمانی مختلف می توانید از میزان سود و زیان مجموعه خود، تنها با یک کلیک آگاه شوید.

دموی رایگان

بهتر است قبل از خرید نرم افزار، محیط و امکانات آن را بصورت رایگان مشاهده نمایید.

پشتیبانی و آموزش

نرم افزاری با بهترین امکانات اگر آموزش و خدمات پس از فروش نداشته باشد، کارا نخواهد بود.

پر فروش ترین بیمه نامه

در هر لحظه می توانید بدانید کدام بیمه نامه، متقاضی بیشتری داشته و روی تبلیغات آن بهتر و آگاهانه تر کار کنید.

سررسید اقساط و بیمه نامه

نرم افزار تاریخ سررسید اقساط و اتمام بیمه نامه ها را به شما اطلاع داده تا در صورت تمایل به بیمه گزاران خود پیام یادآوری SMS کنید.

بازاریابان

گردش حساب بازاریابان خود را راحت مشاهده کنید و فعال ترین بازاریاب خود را بشناسید.

سود و زیان

در بازه های زمانی مختلف می توانید از میزان سود و زیان مجموعه خود، تنها با یک کلیک آگاه شوید.

دموی رایگان

بهتر است قبل از خرید نرم افزار، محیط و امکانات آن را بصورت رایگان مشاهده نمایید.

پشتیبانی و آموزش

نرم افزاری با بهترین امکانات اگر آموزش و خدمات پس از فروش نداشته باشد، کارا نخواهد بود.

قابلیت فعال سازی و اتصال به سامانه مودیان برای کسانی که تمایل به ارسال فاکتورهای فروش و برگشت از فروش خود را دارند.

رضایت کاربران از کار با نرم افزار کاوش فردا

شما می‌توانید رضایت مشتریان شرکت کاوش فردا را از محصولات مشاهده کنید.

جناب آقای رضایی

بیمه ایران، نمایندگی 6736

جناب آقای راستگار

بیمه نوین، نمایندگی 4568

جناب آقای میلانی

بیمه کار آفرین، نمایندگی ۳۴۴۲

رضایت بیمه ایران نمایندگی 33679
رضایت بیمه پاسارگاد نمایندگی 4470
رضایت شرکت نمایندگی بیمه ره آورد آرامش کارآفرین
رضایت بیمه ایران نمایندگی 33898
رضایت بیمه ایران نمایندگی 6736
رضایت شرکت حمل و نقل بین المللی درسا گروه بازرگان

لیست امکانات نرم افزار حسابداری بیمه

نمایش همه

تیم کاوش فردا در تولید تمامی محصولات نرم افزاری خود مانند نرم‌افزار حسابداری آسانسور و بیمه به تمامی نیازهای حسابداری شرکت‌ها توجه می‌کند و در راستای رفع آن‌ها گام برمی‌دارد تا کاربردی‌ترین محصول را به دست کاربران برساند. این امر باعث شده تا کاوش فردا بین مشتریان محبوب واقع شود.

نسخه های نرم افزار مدیریت بیمه

نسخه نقره‌ای

7/600 میلیون تومان

نسخه طلایی

پیشنهادی
11 میلیون تومان

نسخه VIP

پیشنهادی
33 میلیون تومان
بسته نرم افزاری خریداری شده با ارسال رایگان و از طریق پست پیشتاز به تمامی نقاط کشور، به دست شما خواهد رسید.
در ضمن تمامی محصولات با لایسنس مادام العمر و پشتیبانی رایگان 1 ساله به شما ارائه می‌شود.

برخی از مشتریان کاوش

دسته محصولات

اطلاعات بیشتر درباره این نرم افزار

در جوامع انسانی بیمه واژه ای آشنا و پر کاربرد است. اموال افراد به صورت دائمی توسط عوامل خارجی تهدید شوند، به عنوان مثال؛ مغازها و خانه ها در معرض خطر آتش سوزی هستند و یا اتوموبیل ها در معرض خطر تصادف هستند. به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمایه، افراد از ابتدا اموال خود را بیمه کنند. در نتیجه صاحبان دفاتر بیمه با طیف وسیعی از بیمه گذاران مواجه خواهند بود، که هر یک نیازمند سند بیمهای خاص خود هستند. حسابداری تمامی این اسناد وظیفهای دائمی و بسیار دشوار است، چرا که ما در دفاتر بیمه با بیمه نامه های مختلف مواجه هستیم، که هر یک، دوره بیمه ای ویژه ای دارند. اشتباه در یک بخش، باعث بروز مشکلاتی بزرگ در اسناد حسابداری بیمه خواهد شد. به روزرسانی دانش، اطلاعات، امکانات و ابزارها یکی از راههای رهایی از مشکلات قدیمی است.

پیشرفت علم و تکنولوژی و توسعه علم برنامه نویسی و هوش مصنوعی شما را در انجام صحیح و سریع تمامی امور حسابداری بیمه یاری خواهد کرد و بدون نگرانی از بروز خطاهای انسانی توانید امور خود را اداره کنید. برای بهره مندی از علوم ذکر شده شما توانید از نرم افزار حسابداری بیمه کاوش استفاده نمایید. این نرم افزار یکی از کاملترین، کاراترین و پر طرفدارترین نرم افزارهای حسابداری موجود است، که به صورت تخصصی، ویژه امور حسابداری بیمه طراحی و ساخته شده است. امتیاز تجربه کاربری (UX) و توجه به نمای کاربری (UI) این نرم افزار قابل توجه است، در نتیجه افراد با هر سطح از دانش توانند به راحتی با نرم افزار حسابداری بیمه کاوش امور حسابداری بیمه خود را انجام دهند.

امکانات نرم افزار حسابداری بیمه

با استفاده از نرم افزار حسابداری بیمه، شما می توانید نیازمندی های خود را در چند دسته بر طرف نمایید، که مهمترین آنها شامل موارد زیر موارد می شود؛

  • بخش مربوط به مدیریت
  • بخش مربوط به حسابداری
  • بخش مربوط به ارتباط با مشتریان

در ادامه اشاره مختصری به هر کدام این بخش ها خواهیم کرد.

امکانات مربوط به بخش مدیریت

نرم افزار سهام از دسته نرم افزارهای مدیریت کاوش، نرم افزاری است که با توجه به نیازمندی ها و دغدغه های مدیریت شرکت های سهامی طراحی شده است. با استفاده از این نرم افزار شما امور مدیریتی خود را با سرعت و دقتی بالا انجام خواهید داد و این دقت عمل باعث اعتماد سهامداران بیشتری به شرکت شما خواهد شد. نکته نرم افزارهای شرکت کاوش آن است که شما بدون نیاز به دانش خاصی و با استفاده از خدمات پشتیبانی این مجموعه به راحتی می توانید از نرم افزار استفاده کنید.

امکانات مربوط به بخش حسابداری

گزارش گیری از فروش بیمه نامه ها؛ با استفاده از نرم افزار حسابداری بیمه شما می توانید میزان فروش بیمه نامه ها را بررسی نمایید. برای گزارش گیری از فروش بیمه نامه ها نیاز به اطلاعات پرداختی ها خواهید داشت، در این راستا بسته به نوع پرداخت مشتری می توانید نوع پرداخت نقدی، چکی و یا اقساطی را ثبت کنید.

امکانات بخش ارتباط با مشتریان

اتصال به ماژول SMS ؛ با این امکان شما می توانید با مشتریان خود ارتباط موثر برقرار کنید و این ارتباط را حفظ نمایید. برقراری ارتباط موثر با مشتری راز موفقیت همه کسب و کار ها است، برای انجام این مهم می توانید سر رسید پرداختی بیمه نامه ها را به مشتریان با یک متن محترمانه یادآوری کنید، پیام تسلیت و یا تبریک مناسبتی ارسال کنید و جشنواره ها و طرح های مناسبتی را پیامک کنید.

بخش مدیریت نرم افزار حسابداری بیمه کاوش

یکی از مهمترین امکانات نرم افزار حسابداری بیمه کاوش امکان مدیریت دفاتر نمایندگی بیمه شما است. بدین منظور شما می توانید با استفاده راحت و بهینه از نرم افزار بیمه گذاران، مشتریان، همکاران و حساب های هر دفتر را به صورت جداگانه دسته بندی کنید. این امکان توان مدیریتی شما را چن برابر خواهد کرد.

امکان مشاهده گردش حساب ها

شما در این نرم افزار می توانید به راحتی گردش حساب های هر دفتر بیمه ای تحت پوشش خود را بررسی نمایید و نمودار سود و زیان هر یک را تحت نظر داشته باشید. بدین منظور هر دفتر بیمه ای برای محاسبه سود و زیان بخشنامه ای دارد که این محاسبه براساس همان بخشنامه صورت خواهد گرفت. گاهی یکی از دفاتر رو به زیان دهی خواهد رفت و این موضوع مدیر مجموعه را نگران خواهد کرد. هر چه سریع تر از این مهم مطلع شوید جبران زیان وارد شده و یافتن نقطه ضعف راحت تر خواهد بود و به همین دلیل بهتر است راهی برای یافتن پیدا کنیم چه راهی سریع تر و مطمئن تر از نرم افزاری که تمامی اطلاعات دفاتر را در خود ثبت کرده است.

تعیین نقش و دسترسی های مشخص در نرم افزار حسابداری

امکان مدیریتی دیگری که در نرم افزار حسابداری بیمه در نظر گرفته شده است امکان ثبت افراد با میزان دسترسی مشخص است. با استفاده از این امکان شما می توانید بازاریابان، مدیران، حسابداران و دیگر افراد را در نرم افزار حسابداری خود ثبت کنید و نحوه عملکرد هر یک را به خوبی ارزشیابی کنید.

قفل سخت افزاری

قفل سخت افزاری برای تمامی افرادی که به دنبال نرم افزار هایی با امنیت بسیار بالای اطلاعات هستند لازم است. از جمله این نرم افزار ها، نرم افزار حسابداری بیمه است چرا که علاوه بر اطلاعات مربوط به شرکت بیمه ای خود موظف اند از اطلاعات مشتریان خود نیز محافظت کنند. در نتیجه مراجعه به نرم افزارهای امن از اولویت بالایی برخوردار هستند. مجموعه نرم افزاری کاوش با استفاده از این تکنولوژی تمامی نرم افزار های حسابداری خود را تبدیل به بستری مناسب برای ذخیره اطلاعات و استفاده جهت امور حسابداری نموده است.

قفل سخت افزاری چیست؟

قفل سخت افزاری برای ایجاد امنیت بیشتر نرم افزارها به صورت قطعه ای الکترونیکی ساخته می شود که پس از اتصال به سیستم عامل امکان استفاده از نرم افزار به صورت ایمن را فراهم می کند. نرم افزار حسابداری بیمه کاوش به این قفل مجهز است و این به آن معنا است که شما به راحتی می توانید بدون صرف هزینه برای اینترنت و بدون درگیری های جانبی جهت وصل شدن به نرم افزار به امور حسابداری خود رسیدگی کنید. این قابلیت امکان استفاده از نرم افزار در هر مکان و زمان توسط هر سیستم عاملی را برای شما فراهم می آورد. تنها کافی است قطعه الکترونیکی، که به خاطر استفاده از فناوری USB چیزی شبیه به فلش است را به کامپیوتر و یا تبلت و یا گوشی موبایل خود متصل کنید.

امور حسابداری نرم افزار حسابداری بیمه کاوش

این بخش شامل امکاناتی از قبیل:

  • ارائه نموداری میزان گردش حساب ها
  • بررسی میزان سود و زیان به صورت درصدی
  • تهیه گزارش های مختلف مطابق با استانداردهای اداره مالیات و دارایی
  • یادآوری سررسید اقساط بیمه نامه های صادر شده
  • امکان انتقال و بستن حساب های دفتر بیمه در پایان سال به صورت خودکار

ارائه نموداری میزان گردش حساب ها

نرم افزار حسابداری بیمه کاوش با دریافت اطلاعات حساب های بانکی مختلف، می تواند میزان گردش حساب ها را به صورت نموداری به شما نشان دهد. این قابلیت به شما کمک می کند تا با یک دید کلی بتوانید اوضاع گردش حساب ها را بررسی کنید و به تحلیل داده ها بپردازید. تحلیل گردش حساب ها در حسابداری بسیار حائز اهمیت است چرا که بررسی و تحلیل گردش حساب ها، شما را در بررسی میزان سوده بودن و یا زیان ده بودن فعالیت شما یاری خواهد کرد.

بررسی میزان سود و زیان به صورت درصدی

ابزاری که شما را در تحلیل داده های آماری یاری کند، در واقع به شما زمان ارزانی می دارد. با نرم افزار حسابداری بیمه می توانید درصد سود و یا زیان مجموعه خود را از بیمه نامه ها مشاهده کنید؛ این مشاهده دائمی سود و زیان به شما کمک می کند که در آستانه سود و یا زیان متوجه موقعیت خود باشید و سیاست های کاری خود را بر همان اساس تعیین کنید، چرا که ممکن است در اثر یک تصمیم مجموعه شما در آستانه زیان دهی قرار بگیرد و هرچه زودتر از این پیش آمد مطلع شوید و از بروز زیان بیشتر جلوگیری کنید بهتر است.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری بیمه

استفاده از نرم افزار حسابداری که به طور خاص برای صنعت بیمه طراحی شده است مزایای قابل توجهی دارد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره شده است:

1. کمک به رعایت استانداردها ضروری برای صنعت بیمه

درک روندهای فعلی صنعت بیمه، مانند ادغام فناوری های پیشرفته و تحول دیجیتال، برای شرکت های بیمه جهت ماندن در رقابت و سازگاری در این چشم انداز قانونی پویا بسیار مهم است. نرم‌ افزار حسابداری بیمه قابلیت‌هایی دارد که به شما کمک می‌کند تا به ‌سرعت و به‌طور موثر به تغییرات در الزامات حقوقی، فناوری، یا مقررات صنعتی پاسخ دهید و همچنین از طریق فرآیندها و گردش کارهای خود به روز باشید.

2. تسهیل فرآیندهای پیچیده صنعت بیمه

برخی از چالش های منحصر به فرد حسابداری که در صنعت بیمه با آن مواجه می شوید، بازپرداخت مطالبات، حق بیمه و صورتحساب مکرر، محاسبات غرامت و شناسایی درآمد است. نرم‌افزاری که مطالبات را ردیابی، صورت‌حساب‌های مکرر را مدیریت، حق بیمه‌ها را ثبت، حساب‌های مشتری را مدیریت و گزارش هزینه‌ها را تولید می‌کند، در زمان و هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند.

3. تضمین اسناد دقیق در هنگام معامله با چند شرکت بیمه

آژانس‌ها به مدیریت اطلاعات مربوط به بیمه، ارتباط با شرکت‌های بیمه مختلف، پرداخت‌ها و اصلاحات مرتبط با بیمه پرداخته و این اطلاعات را مدیریت می‌کنند. نرم افزار حسابداری بیمه یک رابط (interface) مبتنی بر ابر (cloud-based) دارد و قادر است تمام اطلاعات مرتبط با بیمه را به صورت سازماندهی و مرتب در یک مکان ذخیره و نگهداری کند.

کدینگ در نرم افزار

حسابدار هر مجموعه باید به صورت دقیق تمامی حساب ها را کدگذاری کند و بر اساس آن امور حسابدار را نظم دهی کند. این کار نیاز به تبهر و دانش کافی دارد و با استفاده از روش های مختلف صورت میگیرد این در حالی است که با استفاده از نرم افزار حسابداری بیمه به راحتی و به صورت خود کار امرو مالی شما کدینگ می شود. در واقع نرم افزارهای مجموعه کاوش با استفاده از سیستم کدینگ به خوبی کدگذاری شده است و نیازی نیست زمانی برای این مهم در نظر گرفته شود. برخی کدینگ در حسابداری را امری غیر ضروری میدانند این در حالی است که بدون کدینگ امور مالی دیر یا زود با مشکل و پیچیدگی هایی غیر قابل حل رو به رو خواهد شد.

لزوم کدینگ امور حسابداری

همانطور که بیان شدف کدینگ امور مالی در نرم افزار حسابداری بیمه مجموعه کاوش به صورت خودکار صورت می گیرد اما مهم است بدانید که لزوم کدینگ در حسابداری چیست؟ به دلیل حجم بالای امور مالی دفاتر بیمه ای باید سعی شود تا تمامی امور با نظم هر چه بیشتر انجام شود. کدینگ در حسابداری با دسته بندی حساب ها و تراکنش های مالی و اختصاص کدهای مختلف به آن ها از بروز هرگونه بی نظمی جلوگیری به عمل می آورد. همچنین انجام کدینگ با هدف استاندارد سازی و یکپارچه سازی امور حسابداری و افزایش دقت و سرعت پردازش رویدادهای مالی در هنگام بررسی های مجدد و تنظیم اظهارنامه مالیاتی و بسیاری اهداف دیگر است.

حسابداری مجموعه های بیمه ای و کدینگ

حجم بالای تعاملات مالی دفاتر بیمه نیازمند نظم و دقت زیادی است چرا که امور مالی این مجموعه ها نه تنها به اعضای هیئت مدیره بلکه به تمامی افرادی که به دفتر بیمه ای شما اعتماد نموده اند مرتبط است. در واقع اختلال در امور مالی دفتر بیمه، اختلال در امور مالی هزاران فردی است که ماهانه یا سالانه مبلغی را به عنوان حق بیمه واریز می کنند، لذا باید با استفاده از نرم افزار حسابداری بیمه خطاهای انسانی را به حداقل رساند. نظم در امور مالی و حسابداری شما سبب به وجود آمدن دایره از مشتریان راضی و در نتیجه جدب متقاضیان بیمه ای بیشتر خواهد شد.

دفاتر رسمی حسابداری

تمامی افراد حقیقی و حقوقی برای تنظیم اظهارنامه مالیاتی در پایان سال مالی نیاز به اسنادی نظیر دفتر روزنامه، دفتر معین و دفتر کل دارند. این اسناد همانند ابزاری حرفه ای به نظم بخشی بیشتر امور مالی کمک می کنند. ثبت امور مالی در هر یک از این دفاتر با استفاده از قوانینی خاص صورت می گیرد که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد اما لازم است بدانید در حسابداری با نرم افزار حسابداری بیمه، امور مربوط به دفاتر روزنامه، معین و کل به صورت خودکار انجام می شود و تنها کافی است شما تراکنش های روزانه را به صورت دقیق در آن ثبت کنید. نرم افزار بدون نیاز به اقدامی ویژه گزارش تمامی تراکنش ها را در غالب دفتر روزنامه، دفتر معین و دفتر کل به شما ارائه خواهد کرد.

حسابداری بیمه چیست

قبل از اینکه به توضیح نرم افزار بیمه بپردازیم ضروری است که بدانید حسابداری بیمه چیست. حسابداری بیمه مجموعه اقداماتی است که در آن افراد به حساب و حق بیمه شدگان رسیدگی می‌کنند. حسابداری بیمه تفاوت زیادی با علم حسابداری ندارد و بیشتر حسابداران می‌توانند تسلط کافی بر نرم افزار حسابداری بیمه داشته باشند. حسابداری بیمه مربوط به دارایی‌ها، اعضای خانواده، کسب و کار و … است.

هر چیزی که در زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است و ممکن است در حوادث یا مشکلات ایجاد شود را می‌توان بیمه کرد. در حسابداری بیمه به افراد توضیح داده می‌شود که چگونه ارزش و دارایی محاسبه می‌شود و در صورت خسارت چگونه می‌توان از بیمه برای جبران آن استفاده کرد. حسابداری بیمه کاری کاملا تخصصی است و به راحتی نمی‌توان از نحوه محاسبات بیمه اطلاع یافت به همین علت تخصصی به نام نرم افزار بیمه و حسابداری آن در جهت آسان‌تر شدن ثبت هزینه و وقایع آن به وجود آمد.

کاربران مبتدی بعد از دریافت نرم افزار بیمه و تسلط برآن باید اصول و ضوابطی را رعایت کند. این اصول شامل کلیه ورودی‌ها و خروجی‌های مالی است. چرا که این هزینه‌ها از موارد اصلی در ترازنامه مالی می‌باشد.

ویژگی‌های بهترین نرم افزار حسابداری بیمه

یک نرم افزار بیمه خوب باید همه موارد زیر را داشته باشد تا بتواند به طور دقیق محاسبات را انجام دهد. همچنین باید از به وجود آمدن مشکلات برای بیمه‌گزار و نمایندگان بیمه جلوگیری کند.

هزینه صدور

هزینه کارمزد، بازاریابی، تبلیغات و… که مربوط به هزینه‌های صدور هستند را می‌توان در این دسته قرار داد.

هزینه بیمه

هزینه‌ای که شخص بیمه‌گزار براساس قوانین باید به نمایندگان شعب بیمه پرداخت کند تا بیمه نامه صادر شود.

هزینه بیمه اضافی

هزینه‌ای است که بیمه‌گر از بیمه‌گزار برای تمدید بیمه با گزینه‌های بیشتر و با سرمایه اضافه‌تر دریافت می‌کند.

هزینه بیمه برگشتی

هزینه‌ای است که به دلایلی از جمله کاهش سرمایه و یا فسخ بیمه نامه مقداری از حق بیمه به بیمه‌گزار پس داده می‌شود.

هزینه بیمه عاید نشده و ذخیره حق بیمه

هزینه‌ای است که بخشی از بیمه نامه در طول مدت اعتبار بیمه نامه به دوره مالی بعد مرتبط باشد. حق بیمه در این مواقع ذخیره و به حساب درآمد سال بعد می‌رود.

هزینه بیمه مازاد

پرداخت هزینه بیشتر نسبت به آنچه که بیمه‌گزار نسبت به حق بیمه پرداخت می‌کند را هزینه بیمه مازاد می‌گویند.

هزینه بیمه شده

برآورد هزینه واقعی اموال توسط بیمه کننده صورت می‌گیرد. در صورت رخ دادن حادثه بیمه‌کننده موظف است خسارت آن را به بیمه‌گزار پرداخت کند.

هزینه خسارت

بیمه کننده موظف است با توجه به قرارداد بیمه نامه در صورت وجود خسارت برای بیمه‌گزار، هزینه خسارت را پرداخت نماید.

هزینه کارشناسی بیمه

شعبات بیمه وظیفه دارند قبل از صدور بیمه ابتدا هزینه‌های آن را ارزیابی کنند و بعد به بیمه‌گزار اطلاع دهند.

هزینه خسارات معوق

هزینه خسارتی است که بیمه کننده در پایان سال پرداخت نکرده و باید آن را در سال آتی پرداخت نماید.

هزینه استهلاک

اگر وضعیت بیمه‌گزار بهتر از قبل حادثه شود (تعویض یا تغییر اموال آسیب دیده) هزینه‌ای از خسارت‌ها به عنوان هزینه استهلاک کسر می‌شود. هدف از انجام اینکار جلوگیری از سوء استفاده بیمه و ایجاد حوادث عمدی است.

نرم افزار حسابداری بیمه چیست؟

نرم ‌افزار حسابداری بیمه یک ابزار عملی و معتبر برای کنترل امور مالی در حوزه بیمه است. این نرم ‌افزار قادر است با سرعت و دقت بالا، فعالیت ‌های مرتبط با حسابداری، حسابرسی، گزارشگیری مالی، و موارد مرتبط با بیمه گزاران را انجام دهد.این نرم ‌افزار با دقت، اطلاعات مرتبط با وضعیت حساب ‌های بیمه‌گزاران، قراردادهای بیمه، پرداخت ‌ها و دریافت ‌های مرتبط را به صورت یکپارچه مدیریت می ‌کند. گزارشات و تحلیل‌های مالی دقیق این نرم‌ افزار، امکان بررسی جزئیات کامل امور مالی و اتخاذ تصمیمات موثر برای پیشرفت در حوزه بیمه را ایجاد می ‌نماید.مطالعه بیشتر: آشنایی با قوانین بیمه در حسابداری

چرا حضور نرم‌افزار حسابداری بیمه در صنایع مختلف امری بسیار حیاتی و اساسی دارد؟

بخش بیمه در اصل به رشد و بهبود وضعیت اقتصادی کمک می‌کند. در صنعت بیمه، رعایت اصول استاندارد حسابداری به عنوان یک هسته مرکزی بسیار حائز اهمیت است. چرا که مدیریت سیستم حسابداری نقش اساسی در پشت هر نمایندگی موفق در صنعت بیمه دارد و فشار مداوم در بسیاری از شرکت‌های بیمه برای بهینه‌سازی عملکرد، باعث شده تا بسیاری از بیمه‌گذاران به دنبال روش‌های کاملاً جدید مانند خدمات نرم‌افزار حسابداری بیمه باشند.

با بهره‌گیری از نرم افزار حسابداری بیمه کاوش فردا، تیم‌های بیمه قادرند به مدیریت مشتریان گوناگون، شرکا، و قراردادها پرداخته و اطلاعات مرتبط را در یک پایگاه داده واحد جمع‌آوری و ذخیره نمایند.

نرم افزار بیمه بر روی عملکردهای تخصصی‌تر تمرکز دارد و به دفاتر نمایندگی بیمه این امکان را می ‌دهد که به یک محیط بدون نیاز به کاغذ تبدیل شوند. به عبارتی دیگر بهترین نرم افزار حسابداری دفاتر بیمه برای کارگزاران بیمه باید همچنین ساده و قدرتمند باشد تا بتواند مدیریت همه توابع ضروری را به خوبی انجام دهد.

نرم افزار حسابداری بیمه مناسب چه مشاغلی است؟

نرم افزارهای مالی بیمه یک ابزار حیاتی برای افراد و شرکت‌هایی است که در صنعت بیمه فعالیت می‌کنند. این نرم‌افزارها امکان انجام وظایف حسابداری، مدیریت مالی و پیگیری معاملات بیمه را بهبود می‌بخشند. در ادامه به مشاغلی که ضروری است از این نرم افزار بیمه استفاده کنند اشاره شده است:

1. شرکت‌های بیمه:

نرم ‌افزار حسابداری بیمه برای شرکت ‌های بیمه ابزاری حیاتی است. آن ها قابلیت ثبت و پیگیری قراردادهای بیمه، مدیریت حساب‌های مشتریان، محاسبه و پرداخت ادعاها و ایجاد گزارشات مالی را فراهم می‌کنند.

2. دفاتر بیمه:

این نرم افزارها برای دفاتر بیمه که وظیفه مشاوره و ارائه خدمات بیمه به مشتریان را دارند، مناسب است. این نرم‌افزارها به آن ها کمک می‌کنند تا اطلاعات مشتریان را مدیریت، پیشنهادات بیمه ارائه داده و معاملات مالی را رصد کنند.

3. مشاوران مالی:

افراد و شرکت‌هایی که به عنوان مشاوران مالی در حوزه بیمه فعالیت می‌کنند، می‌توانند از این نرم افزار بهره‌مند شوند. این نرم‌افزارها به آن ها کمک می ‌کنند تا پیشنهادات بیمه را بهینه ‌تر مدیریت کنند و پیگیری مالی را بهبود بخشند.

4. شرکت ‌های بازرگانی:

شرکت‌هایی که معاملات بیمه را جزء فعالیت‌های خود می‌دانند، نیازمند نرم‌ افزار حسابداری بیمه هستند. این نرم‌افزارها به آن ها کمک می‌کنند تا هزینه‌ها و درآمدهای مرتبط با بیمه را کنترل کرده و گزارشات مالی دقیقی تهیه کنند.

5. موسسات مالی:

برای موسسات مالی که در زمینه مدیریت و سرمایه‌گذاری در بیمه‌ها فعالیت می‌کنند، این نوع نرم افزار مناسب است. این نرم‌افزارها به آن ها کمک می‌کنند تا ریسک ‌های مالی را بهینه‌ تر ارزیابی کنند و تصمیمات مالی را با دقت بیشتری انجام دهند.

به طور کلی، نرم ‌افزار حسابداری بیمه برای هر نهاد یا فردی که در زمینه بیمه فعالیت دارد یا با معاملات بیمه سر و کار دارد، ابزاری بسیار حیاتی و موثر است.

چگونه نرم افزار حسابداری بیمه را ارزیابی کنیم؟

سوالاتی که باید هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری بیمه بپرسید
 • آیا سیستم حسابداری به طور خاص برای صنعت بیمه طراحی شده است؟
 • آیا سیستم حسابداری بیمه مبتنی بر ابر است؟
 • برای پشتیبانی از سیستم به چند کاربر نیاز دارم؟
 • آیا نرم افزار قابلیت های گزارش دهی مورد نیاز من را دارد؟
 • آیا سیستم با سایر برنامه ها و سیستم هایی که من در حال حاضر استفاده می کنم یکپارچه می شود؟
 • آیا این نرم افزار تمام امکانات مورد نیاز یا مورد نیاز من را دارد؟
 • آیا سیستم نرم افزاری مقیاس پذیر است؟
 • آیا نرم افزار بیمه دارای اپلیکیشن موبایل است؟
 • آیا نرم افزار بیمه مقرون به صرفه است؟
 • آیا نرم افزار برای اندازه آژانس یا شرکت من مناسب است؟
 • آیا نرم افزار کاربر پسند است؟

ارزیابی نرم افزار حسابداری بیمه مستلزم بررسی دقیق عوامل مختلف است تا اطمینان حاصل شود که نیازها و اهداف خاص یک شرکت را برآورده می کند. در ادامه نحوه ارزیابی موثر نرم افزار بیمه آمده است:

 • عملکرد: عملکردهای اصلی نرم افزار مربوط به حسابداری بیمه، از جمله مدیریت بیمه نامه، صورتحساب حق بیمه، رسیدگی به خسارت، گزارش مالی و انطباق با الزامات قانونی را ارزیابی کنید. اطمینان حاصل کنید که آن را با شیوه های حسابداری منحصر به فرد و پیچیدگی های صنعت بیمه همسو می کند.
 • قابلیت‌های یکپارچه‌سازی: ارزیابی توانایی نرم‌افزار برای یکپارچه‌سازی با سیستم‌های موجود و برنامه‌های شخص ثالث که معمولاً در اکوسیستم بیمه استفاده می‌شوند، مانند پلت‌فرم‌های پذیره‌نویسی، سیستم‌های مدیریت خسارت، و راه‌حل‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP). ادغام یکپارچه دقت داده، کارایی گردش کار و اثربخشی عملیاتی کلی را افزایش می دهد.
 • مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری: در نظر بگیرید که آیا نرم‌افزار می‌تواند در کنار رشد کسب‌وکار بیمه مقیاس‌پذیر باشد و تغییرات در استانداردهای حسابداری، دستورات نظارتی و الزامات تجاری را در خود جای دهد. به دنبال گزینه های پیکربندی انعطاف پذیر و ویژگی های قابل تنظیمی باشید که می توانند با نیازها و فرآیندهای در حال تحول سازگار شوند.
 • تجربه و آموزش کاربر: رابط کاربری نرم افزار حسابداری بیمه، سهولت استفاده و شهودی بودن آن را ارزیابی کنید تا پذیرش و بهره وری کاربر را در میان کارکنان حسابداری ارتقا دهید. برای به حداکثر رساندن اثربخشی نرم افزار و به حداقل رساندن اختلالات، در دسترس بودن منابع آموزشی، پشتیبانی کاربر و به روز رسانی های مداوم را در نظر بگیرید.
 • شهرت فروشنده و پشتیبانی: در مورد شهرت فروشنده، تجربه در صنعت بیمه، سابقه اجرای موفق و رتبه بندی رضایت مشتری تحقیق کنید. سطح پشتیبانی فنی، خدمات تعمیر و نگهداری و نقشه راه آینده برای بهبود محصول را ارزیابی کنید تا از مشارکت قابل اعتماد اطمینان حاصل کنید.

با ارزیابی کامل این جنبه‌های کلیدی، شرکت‌ها می‌توانند نرم‌افزار حسابداری بیمه را انتخاب کنند که عملیات مالی را بهینه می‌کند، انطباق را افزایش می‌دهد و باعث موفقیت کلی کسب‌وکار می‌شود.

نحوه انتخاب نرم افزار حسابداری بیمه

اگر می خواهید کارایی شرکت خود را بهینه کنید، برخی از ویژگی های کلیدی وجود دارد که باید در این نوع نرم افزار شما گنجانده شود.
 1. مبتنی بر ابر برای دسترسی آسان: نرم افزارهای مبتنی بر ابر دسترسی کاربران را از هر نقطه، حتی در حال حرکت آسان می کند.
 2. کاربر پسند: بهترین سیستم حسابداری بیمه باید راه اندازی، آموزش، دسترسی به پشتیبانی مشتری، اجرا و نگهداری آسان باشد. هرچه استفاده از نرم افزار آسان تر باشد، کسب و کار شما کارآمدتر خواهد بود.
 3. ویژگی های طراحی شده توسط بیمه: نرم افزار حسابداری بیمه باید گردش کار صنعت شما را ساده کند.
 4. ادغام های مختلف: مهم است که بتوانید با سایر برنامه‌ها و سیستم‌های بیمه که کسب‌وکارتان برای ساده‌تر کردن عملیات تجاری‌تان مانند سیستم‌های CRM یا ERP از آن ها استفاده می‌کند، ارتباط برقرار کنید.
 5. گزارش قوی: همچنین باید در نرم افزار حسابداری بیمه گزارش‌هایی درباره نسبت‌های هزینه، درآمد بر اساس بیمه‌گذار و گزارش‌های مختلف در مورد جنبه‌های مختلف اطلاعات بیمه نامه خود تهیه کنید. ویژگی های گزارش دهی قوی به شما بینش بهتری برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد کسب و کارتان می دهد.
 6. صورتحساب دسته ای: صورت‌حساب دسته‌ای، صورت‌حساب خودکار، پرداخت‌های مکرر، یادآوری‌های پرداخت دیرهنگام و ردیابی فاکتورهای پرداخت نشده تنها برخی از ویژگی‌های صورت‌حساب هستند که نباید از دست بدهید.
 7. رعایت مالیات: بهترین نرم‌ افزار حسابداری بیمه، برای شما قابلیت محاسبه دقیق و مطمئن مالیات‌های موردنیاز را فراهم می‌کند. این شامل محاسبه‌ی مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده (VAT)، مالیات بر معاملات مالی و سایر مالیات‌های موردنیاز برای فعالیت‌های شما می‌شود. این ویژگی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که عملیات امور مالی شما با رعایت قوانین مالیاتی مربوطه صورت می‌گیرد و از هرگونه مشکلات و جریمه‌های مرتبط با عدم رعایت قوانین مالیاتی جلوگیری کنید.
نمایش همه

سوالات متداول

نرم‌افزار حسابداری کاوش به شما در زمینه‌های زیر کمک می‌کند:

 • محاسبه سود و زیان دفتر نمایندگی/ کارگزاری
 • محاسبه کارمزد بازاریاب‌ها، امکان تشخیص پایان اعتبار بیمه نامه‌ها
 • امکان ثبت اقساط بیمه‌نامه‌ها
 • امکان ثبت درآمدهای دفتر
 • مطلع شدن از سود و زیان مجموعه خود
 • انجام محاسبه پورسانت‌ها به سادگی
 • مطلع شدن از میزان فروش ماهانه با یک کلیک
 • همچنین مطلع شدن از تاریخ سررسید اقساط بیمه‌ها

اگر بخواهیم خلاصه بگوییم با نرم افزار حسابداری بیمه کاوش می‌توانید به راحتی تمامی محاسبات مورد نیازتان را انجام بدهید و تمامی داده‌های مهم را زیر نظر داشته باشید.

نرم افزار‌ حسابداری بیمه کاوش دارای مزایای بسیاری است که در متن به طور کامل به بررسی آن پرداخته‌ایم از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تعریف یک یا چندین شرکت بیمه (دفتر نمایندگی یا کارگزاری)، نصب و پیکربندی و آموزش رایگان و امکان محاسبه خودکار مالیات بر ارزش افزوده بیمه‌نامه‌ها در هنگام صدور فاکتور اشاره کرد.

میزان قیمت بستگی به نوع نسخه خریداری شده توسط شما دارد. نرم افزار حسابداری بیمه کاوش در سه نسخه نقره‌ای، طلایی و VIP به فروش می‌رسد که امکانات نسخه VIP از همه کامل‌تر است. برای اطلاع از قیمت دقیق نسخه‌های متفاوت نرم افزار حسابداری بیمه کاوش به متن مراجعه کنید.

وجه تمایز نسخه طلایی نسبت به نسخه نقره‌ای داشتن دو افزونه بایگانی مدارک و ارسال پیامک است و امکاناتی که نسخه VIP را از نسخه طلایی برتر می‌سازد، علاوه بر این دو افزونه، امکان داشتن نامحدود کاربر تحت شبکه چه داخلی چه اینترنتی و امکان تعریف شرکت‌های نامحدود و مجزا است.

قفل سخت افزاری قطعه‌ الکترونیکی است که برای امنیت بیشتر نرم افزارها استفاده می‌شود و نرم افزار حسابداری بیمه کاوش به این قفل مجهز است. سیستم کار این قطعه الکترونیکی به این صورت است که بعد از اتصال به سیستم عامل امکان استفاده از نرم افزار به صورت ایمن را برای شما مهیا می‌کند.

3 دیدگاه برای جامعترین نرم افزار حسابداری بیمه | مجموعه نرم افزاری کاوش

 1. نمایندگی بیمه پاسارگاد

  سلام ، مجموعه ما چهار ساله که از نرم افزار بیمه کاوش استفاده می کنه. کاربردی بودن و پشتیبانی عالی این مجموعه مهمترین دلایلی هست که میخوام بازم باهاشون ادامه بدیم

 2. نگار استاد

  مهمترین مزیتی که خودتون برای این نرم افزار تعریف کردین چه مواردی هست ؟

  • پشتیبان کاوش

   1- تسلط کارشناسان ما به قوانین حسابداری بیمه و دغذغه های مدیریتی و مالی دفاتر بیمه
   2- مشاوران ما که از عموما نمایندگان بیمه مطرح هستند
   3- رابط کاربری نرم افزار حسابداری بیمه ما در کنار پشتیبانی حرفه ای و مقرون به صرفه

 3. نمایندگی بیمه آسیا کد 51542

  درود بر شما وقت بخیر یه سوالی از خدمتتون داشتم
  نرم‌افزار حسابداری بیمه کاوش گزارش‌های مالیاتی و قانونی مورد نیاز را ایجاد می‌کند؟

  • علی صابری

   سلام خدمت شما
   بله یکی از امکانات نرم افزار حسابداری بیمه کاوش چاپ انواع گزارشات مالی و مالیاتی نظیر ترازنامه، دفتر روزنامه و … با فرمت استاندارد هست.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *